Jesteś tutaj: Start / Edukacja

Edukacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy, na rok szkolny 2016/2017, bogatą ofertę edukacyją. Wśród zróżnicowanych zajęć umieściliśmy propozycje dla wszystkich grup wiekowych. Zależy nam na dotarciu zarówno do przedszkolaków, jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Istotną rolę w programie odgrywają zajęcia historyczne w formie warsztatów, gier, quizów oraz zabaw edukacyjnych, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę edukatorów. Tematy koncentrują się wokół szeroko rozumianych dziejów oręża polskiego oraz patriotyzmu, zarówno w rozumieniu szerokim, jak i w odniesieniu do "małych ojczyzn" i są zgodne z podstawą programową.

Regulamin zajęć edukacyjnych - pobierz plik *.pdf

Artykuły

Warsztaty edukacyjne "Wojskowi w fotograficznym atelier"

Zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia okolicznościowe, które prowadzone są na wystawie czasowej „Wojskowi w fotograficznym atelier”. Skorzystajcie z naszych propozycji!

Czytaj więcej o: Warsztaty edukacyjne "Wojskowi w fotograficznym atelier"

Przedszkola i klasy I - III

„Polska - moją Ojczyzną” i "Mali sanitariusze" to tylko niektóre z naszych, nowych propozycji dla najmłodszych, które będą realizowane w roku szkolnym 2016/2017. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wybiorą się z nami w podróż odkrywając historię barw narodowych lub ucząc się pierwszej pomocy.

Czytaj więcej o: Przedszkola i klasy I - III

Klasy IV - VI

Uczniom klas IV-VI w roku szkolnym 2016/2017 proponujemy zajęcia warsztatowe, nastawione na działanie. Dzięki połączeniu podstawy programowej z edukacją kulturalną dzieci zdobędą wiedzę dostosowaną do ich wieku oraz miło spędzą czas na muzealnych ekspozycjach.

Czytaj więcej o: Klasy IV - VI

Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

Warsztaty proponowane młodzieży, gimnazjalnej i starszej, umożliwią zmierzenie się z trudnymi, ale ważnymi pytaniami o historię, teraźniejszość i tożsamość. W trakcie zajęć spotkają się miedzy innymi z legendą „Wyklętych” czy próbą zdefiniowania miejsca Polaków w II wojnie światowej.

Czytaj więcej o: Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

Warsztaty dla osób niepełnosprawnych

Chcielibyśmy zaoferować Państwa podopiecznym zajęcia edukacyjne, które dostosowujemy formą bezpośrednio do potrzeb grupy. Zależy nam, aby każdy uczestnik zajęć czuł się komfortowo, a podczas gier i zabaw poznał historię Polski i wojskowości. Metody, dynamika oraz cele zajęć wynikają z uwzględnienia rodzaju, stopnia niepełnosprawności oraz wieku uczestników.

Czytaj więcej o: Warsztaty dla osób niepełnosprawnych