Ferie z Muzeum Wojska

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

26 stycznia - 7 lutego 2016 r.

Jak co roku, w ferie, Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza serdecznie dzieci i młodzież do odwiedzenia placówki. Specjalnie dla nich, muzealnicy przygotowali ciekawą ofertę zajęć, z których będzie można korzystać od 26 stycznia do 7 lutego.

 

Czas wolny spędzany w mieście, nie musi ograniczać się jedynie do oglądania filmów w telewizji lub kinie, czy wycieczek do galerii handlowych. Muzeum Wojska w Białymstoku zaproponowało atrakcyjną alternatywę dla tych - którzy nie wyjadą. Scenariusze zajęć oparte zostały na naszej, lokalnej historii – zadania zabiorą dzieci w przeszłość, na spotkanie z hetmanem Branickim, zaczarowanymi dorożkami oraz piłkarzami przedwojennej Jagiellonii.

Zadania przygotowane przez muzealników zachęcą uczestników do aktywnego włączenia się w zajęcia. W trakcie zabawy, goście muzeum wcielą się w postacie Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Klemensa Branickiego czy Piotra Wiesiołowskigo, zbudują makietę przedwojennego miasta, poznają historię białostockich dorożek oraz rozgrywając „mecz” dowiedzą się, jaki związek mieli żołnierze 42 pułku piechoty z Jagiellonią.

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych, jednak nie zapomniano też o osobach indywidualnych. Dla nich przeznaczone będą spotkania w ramach Muzealnego Placu Zabaw 23 i 30 stycznia.

Opiekunów grup oraz osoby indywidualne prosimy o wcześniejszy kontakt z Muzeum - nr telefonu 85 741 64 49 - w celu ustalenia tematu zajęć oraz rezerwacji terminu.

Propozycje Muzeum Wojska w Białymstoku:

- Od kogo Branicki Białystok otrzymał – na zajęciach dzieci dowiedzą się, dlaczego Mikołaj Raczkowicz nazywany był Bakałarzem i od którego króla ziemię białostocką otrzymał Stefan Czarniecki. A żeby lepiej przyjrzeć się postaciom, które są związane z dziejami Białegostoku, uczestnicy sami stworzą ich artystyczne wizerunki.

Czas trwania zajęć: 60 min.
Wiek uczestników: 8 – 12 lat
Grupa: do 30 osób
Cena: 5 zł od osoby

- Dorożka z licznikiem – Czy przed II wojną światową, w mieście były te same budynki, które możemy oglądać dzisiaj i jak ubierali się jego mieszkańcy? Tego dowiedzą się uczestnicy zajęć, tworząc między innymi, makietę miasta z własnoręcznie wykonanych rysunków, czy chodząc ulicami nakreślonymi na wielkoformatowej mapie. Oglądając stare fotografie, słuchając ciekawostek, dzieci poznają atmosferę przedwojennego Białegostoku.

 Czas trwania zajęć: 60 min.
Wiek uczestników: 9 – 12 lat
Grupa: do 30 osób
Cena: 5 zł od osoby


- Żołnierska jedenastka - Kiedy i gdzie powstał 42 pułk piechoty, kto był jego patronem, gdzie stacjonował i co wspólnego mieli jego żołnierze z piłkarzami Jagiellonii. Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedzą się uczestnicy spotkania, a na koniec rozegrają emocjonujący „mecz” wiedzy.

Czas trwania zajęć: 60 min.
Wiek uczestników: 5 - 9 lat
Grupa: do 30 osób
Cena: 5 zł od osoby