Syberyjska Akademia Muzealnicza (SAM) 2013/2014

logo_sam

SAM to wyjątkowy projekt edukacyjny, organizowany przez Muzeum Wojska w Białymstoku, przy współpracy z polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Kierowany jest do studentów i absolwentów kierunków humanistycznych, zainteresowanych tematyką syberyjską. Służy wzbogaceniu wiedzy uniwersyteckiej o szereg praktycznych umiejętności, ułatwiających podjęcie samodzielnej pracy naukowej, a także dostosowania jej do potrzeb współczesnego muzealnictwa i animacji kultury. Organizatorzy Akademii zaprosili do współpracy specjalistów różnych dziedzin nauki, od historii, poprzez geografię, przyrodoznawstwo, etnologię, aż po muzealników praktyków.

Program SAM będzie realizowany przez cały rok, zależnie od etapu przyjmując formę: wykładów, proseminariów, warsztatów, pracy projektowej, aż po praktyki.

Nabór kandydatów rozpocznie się w II połowie września 2013 r., a w ostatniej dekadzie października ruszą zajęcia dydaktyczne. Ich zwieńczeniem będzie praca pod kierunkiem tutora, zakończona udziałem w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Sybir: Doświadczenia – Pamięć,w maju 2014 r.W lipcu 2014 r. słuchacze SAM odbędą praktyki. Ponadto dla uczestników przewidziano lektorat języka rosyjskiego, trwający przez cały okres Akademii. I co najważniejsze – udział w projekcie jest bezpłatny.

 

sam_regulamin.pdf

sam_zalacznik_nr_1_opis_sam.pdf

sam_zalacznik_nr_2_harmonogram.pdf

sam_zalacznik_nr_3_ankieta_uczestnika.pdf

sam_zalacznik_nr_4_potwierdzenie_udzialu.pdf