plakat internetDawne machiny wojenne

Już od 29 maja 2015 roku na najnowszej wystawie czasowej w Muzeum Wojska w Białymstoku będzie można oglądać dawne machiny wojenne. Goście Muzeum dowiedzą się jak działały, gdzie i do czego były wykorzystywane balista czy onager.

Na wystawie znajdą się różnorodne eksponaty, prezentujące przekrój chronologiczny i techniczny machin wojennych. Wśród nich nie zabraknie najprostszych i najstarszych urządzeń, jak proce, atlatle i łuki, ani bardziej zaawansowanej broni indywidualnej (łuki brzuszne, balisty ręczne i kusze).

Wystawa będzie poruszać zagadnienie ludzkiej wynalazczości i pomysłowości w dziedzinie techniki wojskowej, począwszy od czasów najdawniejszych, aż po kres epoki średniowiecznej. Zwiedzający będą mieli możliwość prześledzić rozwój broni dystansowych, urządzeń i maszyn miotających, oblężniczych i polowych. Będą mogli też własnoręcznie wystrzelić z jednej z nich na zaimprowizowanej na wystawie strzelnicy. Wystawie towarzyszyć będzie też cykl bardzo ciekawych działań edukacyjnych.

Na otwarcie wystawy "Machiny wojenne. Neuro- i barobalistyczne urządzenia oblężnicze i polowe" zapraszamy 29 maja 2015 roku o godzinie 17.00 do Muzeum Wojska w Białymstoku ul. J. Kilińskiego 7. W dniu otwarcia wstęp bezpłatny. Następnie od wtorku do niedzieli włącznie od 9.30 do 16.30. Bilety wstępu zgodnie z cennikiem Muzeum.

Wystawa potrwa do końca września.